24-03-2020
INFOLINIA PSYCHOLOGICZNA

Fundacja Dorastaj z Nami przy współpracy z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa uruchomiła infolinię psychologiczną. Mogą z niej skorzystać: podopieczni Fundacji, ich rodziny, uczestnicy Służba i Pomoc (strażacy, policjanci, żołnierze, żołnierze-weterani, inni funkcjonariusze służb publicznych) oraz darczyńcy Fundacji.

Od godz.10.00 do 13.00 dyżur telefoniczny pełnią psycholodzy:

poniedziałek: Maja Hain (KW PSP w Olsztynie);
wtorek: Jakub Góźdź (KW PSP w Kielcach);
środa: Natalia Grzeszczuk (CWDPGP w Warszawie) ? tylko osoby dorosłe;
czwartek: Anna Kubicka (KW PSP w Warszawie);
piątek: Cezary Dobrodziej (KG PSP w Warszawie).

Możesz skorzystać również z kontaktu elektronicznego:

poniedziałek: Maja Hain - psycholog@kwpsp.olsztyn.pl;
wtorek: Jakub Góźdź - jgozdz@straz.kielce.pl;
środa: Natalia Grzeszczuk - n.grzeszczuk@ron.mil.pl ? tylko osoby dorosłe;
czwartek: Anna Kubicka - akubicka@mazowsze.straz.pl;
piątek: Cezary Dobrodziej - cdobrodziej@kgpsp.gov.pl.

Zapraszamy.

UWAGA! ważny numer 506 003 314
Źródło: https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Infolinia-psychologiczna/idn:37372

23-03-2020
DZIAŁANIA REALIZOWANE PRZEZ PAŃSTWOWĄ STRAŻ POŻARNĄ

Komenda Główna PSP udostępnia mapę on-line: https://arcg.is/1WCiaH, prezentującą działania PSP w związku z COVID-19.

     Dane obejmują codzienne raporty przekazywane do Stanowiska Kierowania  Komendy Głównej PSP ? działania przy przejściach granicznych, polowych izbach przyjęć oraz pozostałe działania związane z COVID-19. Aplikacja została opracowana w Krajowym Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności jako panel dashboard i opublikowana w celu prezentacji  na stronach internetowych jednostek organizacyjnych PSP. Dane będą codziennie aktualizowane zgodnie z danymi przekazanymi do Stanowiska Kierowania Komendy Głównej PSP.


Opracowanie: Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej
Źródło: https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Dzialania-realizowane-przez-Panstwowa-Straz-Pozarna/idn:37360 dostęp z dnia 20.03.2020r.

20-03-2020
INFORMACJA BIURA LOGISTYKI
KOMENDY GŁÓWNEJ PSP


     Biuro Logistyki Komendy Głównej PSP pozyskało z Agencji Rezerw Materiałowych 1000 sztuk maseczek ochronnych typu FFFP 3 oraz za kwotę 1 100 000 złotych sprzęt ochrony indywidualnej:

- 200 kompletów ubrań ochronnych indywidualnych. (pakiet biologiczny wyposażony w maseczkę, gogle oraz rękawiczki ochronne),
- 5000 ubrań ochronnych typu 5B,
- 7000 litrów płynu dezynfekującego,
- 1000 maseczek jednorazowych chirurgicznych,
- 16 300 par rękawiczek lateksowych.

    Ponadto komendant główny PSP złożył wniosek o dofinansowanie działań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa na kwotę 22,6 miliona złotych z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zakupiony oraz pozyskane środki ochrony indywidualnej strażaków będą rozdysponowane do dyspozycji poszczególnych komendantów wojewódzkich PSP oraz komendantów szkół Państwowej Straży Pożarnej.

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP na podstawie materiałów Biura Logistyki KG PSP.
Źródło: https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/idn:37358 dostęp z dnia 20.03.2020r.

19-03-2020
#NieKłamRatownikom - POMÓŻ NAM POMAGAĆ INNYM

     Wzywasz nas na interwencję...powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym.
Dlatego przypominamy - #NieKłamRatownikom.

     Przypominamy, że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi. Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia pomagasz nam pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję będziemy mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie...

     Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

     Plakat akcji, który powstał w Starostwie Powiatowym w Radomiu do pobrania poniżej (format pdf).

19-03-2020
WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE DLA STRAŻAKÓW, PRACOWNIKÓW CYWILNYCH ORAZ ICH RODZIN

W zakładce Koronawirus na stronie KG PSP dodano materiał o wsparciu psychologicznym dla strażaków, pracowników cywilnych oraz ich rodzin.

https://www.straz.gov.pl/Koronawirus/Zadbaj_o_strefe_psyche_w_czasie_pandemii19-03-2020

18-03-2020

Działania pomorskich strażaków w związku z koronawirusem, 18.03.2020 r.

     Pomorscy strażacy czynnie uczestniczą w działaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa.
     Strażacy pełnią dyżur w 3 punktach granicznych morskich: porty w Gdańsku, Gdyni
i Ustce. Naszym zadaniem jest pomiar temperatury ciała osób przekraczających granicę. Ostatniej doby, na przejściach granicznych morskich, skontrolowano 397 pojazdów i 1146 osób (brak podwyższonych temperatur).
     Ratownicy z Komend Miejskich/Powiatowych PSP w Człuchowie, Gdańsku, Gdyni, Lęborku, Pruszczu Gdańskim, Malborku, Tczewie, Sztumie zabezpieczają namioty, które zostały rozstawione przez strażaków przy szpitalach i pełnią funkcję zastępczych izb przyjęć.
     W działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19 zaangażowanych w ciągu ostatniej doby było 57 pomorskich strażaków. Ich zadania mają charakter wspomagający działania innych służb.

Ważny apel strażaków w sprawie Koronawirusa.

     Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą, aby podczas zgłaszania interwencji, informować operatora 112 lub dyżurnego straży pożarnej o przebywaniu na kwarantannie związanej z COVID-19. Sytuacja epidemiologiczna na terenie naszego kraju nie zwalnia naszych jednostek ratowniczo-gaśniczych od wykonywania swoich ustawowych obowiązków.

     Apelujemy do Państwa, jeśli będziecie potrzebować naszej interwencji, a przebywacie na kwarantannie, czy też macie objawy zarażenia koronawirusem COVID-19, poinformujcie o tym dyżurnego, abyśmy mogli dbając o Nasze i Państwa bezpieczeństwo skutecznie prowadzić swoje czynności.

https://www.straz.gov.pl/Koronawirus/index

Co musisz wiedzieć o koronawirusie? gov.pl/web/koronawirus
Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla seniorów: bit.ly/zaleceniaGIS
Alert RCB ? ostrzeżenie o koronowirusie: https://rcb.gov.pl/alert-rcb-ostrzezenie-o-koronawirusie/

Opracowanie:

st. kpt. Karina Stankowska
p. o. rzecznik prasowy Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Zdjęcia: archiwum KW PSP Gdańsk


16-03-2020
13-03-2020
KAMPANIA STOP POŻAROM TRAW

     13 marca 2020 roku rozpoczęliśmy kolejną edycję kampanii społecznej STOP POŻAROM TRAW. W kampanii bierze udział Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Państwowa Straż Pożarna, a także Lasy Państwowe.
     W roku 2019, w ogólnej liczbie 153 520 odnotowanych pożarów w Polsce,  aż 55 912 było pożarami traw i nieużytków rolnych (36,4% wszystkich pożarów). Pożary traw i nieużytków objęły powierzchnię 24 151 ha. W wyniku tych pożarów zginęło 10 osób, a 140 odniosło obrażenia. Straty po pożarach traw i nieużytków wyceniono na  40 974 800 złotych. Średni czas działań gaśniczych przy pożarach traw wyniósł 54 minuty, a strażacy wyjeżdżali do tych pożarów co 9 minut. Do gaszenia pożarów traw i nieużytków strażacy zużyli 183 413 171 litrów wody co stanowi pojemność 49 basenów olimpijskich. W 2019 roku Państwowa Straż Pożarna odnotowała 8896 pożarów lasów, w której to liczbie mieszczą się także pożary lasów nienależących do Lasów Państwowych. W wyniku pożarów w lasach zginęło siedem osób, a 31 odniosło obrażenia. Kampanię kierujemy do całej społeczności w naszym kraju. Pożary lasów, traw i nieużytków rolnych to wymierne straty. Pożar w środowisku przyrodniczym niszczy bezpowrotnie habitaty. Giną zwierzęta w stanowiskach lęgowych oraz niezliczone skupiska owadów. Ogień wypala florę, która stanowi różnorodne źródło pokarmu dla jakże cennych dla człowieka pszczół. Tylko ciągła edukacja społeczna i budowanie odpowiedzialności jest szansą ochrony przyrodniczego skarbca. Chcemy docierać z naszą kampanią do społeczeństwa i przekonywać, że warto troszczyć się o Ziemię w perspektywie pokoleń, które przyjdą po nas.

Czytaj także na mediach społecznościowych:

Fanpage KG PSP: https://www.facebook.com/panstwowastraz.pozarna/
Fanpage Prewencji Społecznej PSP: https://www.facebook.com/prewencjaspoleczna/
TT KG PSP: https://twitter.com/KGPSP

Fanpage Lasów Państwowych: https://www.facebook.com/LasyPanstwowe/
Instagram Lasów Państwowych: https://www.instagram.com/lasy_panstwowe/?hl=pl
TT: rzecznika prasowego Lasów Państwowych: https://twitter.com/AnnaMalinowskLP
Strona WWW Lasów Państwowych: www.lasy.gov.plPREZENTACJA STOP POŻAROM TRAW (format jpg)

PREZENTACJA STOP POŻAROM TRAW (format ppt)

Opracowanie: KG PSP

12-03-2020

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo, w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 (koronawirusa) zwracamy się z prośbą o ograniczenie, w miarę możliwości, bezpośredniego, osobistego kontaktu z pracownikami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

W miarę możliwości wszelkie wnioski należy składać drogą elektroniczną zaś dokumenty, które muszą zostać przyjęte w formie papierowej należy wysyłać za pośrednictwem poczty.

Wszelkie zapytania i wątpliwości można zgłaszać drogą mailową
na adres: biuro@strazwejherowo.pl  lub telefonicznie (58) 677 61 11.

W innych sprawach kierowanych do Komendy można także wykorzystać środki komunikacji elektronicznej:

poprzez platformę  ePUAP  adres skrytki:  /kppspwejherowo/SkrytkaESP,

faksem, listownie lub na adres poczty elektronicznej biuro@strazwejherowo.pl

 

Kontakty telefoniczne do wszystkich wydziałów znajdują się poniżej:

 

Wydział/stanowisko

Numer telefonu

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego

677-61-00

Sekretariat

677-61-11

Sekretariat - faks

677-61-13

Sekcja ds. organizacyjno - kadrowych

677-61-16

Wydział kwatermistrzowsko - techniczny

677-61-21

Sekcja ds. kontrolno - rozpoznawczych

677-61-24

Wydział operacyjno - szkoleniowy

677-61-31

Sekcja ds. finansowych

677-61-43


Aktualności: 123456...58