Witamy na stronach KP PSP w Wejherowie !

Państwowa Straż Pożarna, która powstała na fundamentach ZSP, dzięki zaangażowaniu i pasji wielu strażaków to nowoczesna służba ratownicza, nie ustępująca skutecznością służbom ratowniczym w innych krajach.

Zadania stawiane przed Państwową Strażą Pożarną i krajowym systemem ratowniczo-gaśniczym są realizowane skutecznie i profesjonalnie. Z tego względu system ma być nadal odpowiednio rozwijany i doskonalony w różnych kierunkach.

Rozwijanie dotychczasowych doświadczeń w zakresie ratownictwa i niesienia pomocy wiąże się z potrzebą doskonalenia istniejącego prawa, w tym dostosowania do rozwiązań państw Unii Europejskiej oraz dążenia do utworzenia w kraju jednego (powszechnego) krajowego systemu ratowniczego. Jak wynika z przyjętych założeń, realizacja tego przedsięwzięcia ma odbywać się na drodze ewolucji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Nowy powszechny system ma być otwarty dla wszystkich podmiotów ratowniczych, bez względu na strukturę własności, wielkość i poziomu organizacji danego podmiotu.

Serdecznie zapraszamy do bliższego poznania naszych obecnych jednostek ratowniczych a także bogatej w wydarzenia historii Straży Pożarnej w Wejherowie.